Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu

 AŞT’den kapalı gişe rekoru

26 Nisan 2016, Salı

Büyükşehir Belediyesi Antalya Şehir Tiyatrosu, 23 Nisan’da sahnelediği “Sır” adlı çocuk oyunuyla 2015-2016 sezonunu kapattı. Sezon boyunca dördü çocuk ve gençlik olmak üzere sekiz oyun sahneleyen AŞT; oyunlarının neredeyse tamamını kapalı gişe oynayarak ulaşılması güç bir başarıya imza attı.

2015-2016 tiyatro sezonunu 15 Ekim’de “Tarla Kuşuydu Juliet”  oyunu ile açan AŞT, başarılar ve alkışlarla dolu bir sezonun daha sonuna geldi. Sezon boyunca dört yetişkin, dört çocuk ve gençlik oyunu olmak üzere toplam 8 oyunla perdelerini açan AŞT’ye Antalyalı sanatseverler yoğun ilgi gösterdi. Oyunların tamamı kapalı gişe oynandı.
YURT DIŞINDA TEMSİL
25 kişilik oyuncu kadrosu ile kendi sahnesinde düzenli gösterimlerine devam eden AŞT, bir yandan da ilçe, bölge, yurt içi ve yurt dışı turneleri gerçekleştirerek oyunlarını binlerce seyirciye ulaştırdı. Dünyanın pek çok ülkesindeki tiyatro festivallerinden gelen davetleri de değerlendiren Antalya Şehir Tiyatrosu, “Kurnaz” ile İtalya’da, “Geç Kalanlar”, “Oyun Oyun İçinde” ve “Değiştirilmiş Çocuk” ile Almanya’da sahne aldı. AŞT’nin 2015-2016’daki son oyunu ise 23 Nisan’da ücretsiz sahnelediği “Sır”  oldu. 
YENİ SEZON HAZIRLIKLARI BAŞLADI
Sezon boyunca gerek yurt içinde gerekse yurt dışında sanatsal anlamda son derece kaliteli ve dikkat çekici işlere imza attıklarını söyleyen Antalya Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Özgür, en büyük başarılarının ise şehir tiyatrosu kimliğine kavuşarak 33 yıllık hayallerini gerçekleştirmek olduğunu ifade etti. Bu başarının arkasında Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in kültür ve sanata verdiği sonsuz desteğin bulunduğunu vurgulayan Özgür, 2016-2017 sezonu için provalara şimdiden başladıklarını, yepyeni ve sıra dışı oyunlarla seyircinin karşısına çıkmaya hazırlandıklarını belirtti.

AŞT’den çocuklara bayram hediyesi
23 Nisan 2016, Cumartesi

Büyükşehir Belediyesi Antalya Şehir Tiyatrosu (AŞT) 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda “Sır” adlı oyunu çocuklar için ücretsiz sahneledi.

AŞT, her yıl 23 Nisan’da geleneksel hale getirdiği ücretsiz çocuk oyunu gösterimlerine bu yıl da devam etti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Antalya Şehir Tiyatrosu perdelerini bu kez çocuklar için açtı. Danimarkalı sanatçı Soren Ovesen tarafından yazılan ve yönetilen “SIR” adlı çocuk oyunu, 23 Nisan’da AŞT sahnesinde ücretsiz sahnelendi. Çocuklar oyuna yoğun ilgi gösterdi. Oyunun davetiyeleri kısa sürede tükendi. Aileleri ile birlikte gelen çocuklar oyunu büyük bir ilgiyle izledi.
 
 SIR’IN HİKAYESİ
Oyunda 1900’lü yılların Londra’sında iki halası Oda ve Adda ve hizmetçileri Leila ile beraber yaşayan 12 yaşındaki George’un hikâyesi anlatılıyor. Son derece korkak bir çocuk olan George’un geceleri yatağını ıslatmak gibi can sıkıcı bir sorunu vardır. Diğer yandan halaları da katı ve baskıcı insanlardır. Hayatında yapmak istediği çoğu şeye yasak koyulan George sürekli hayaller kurarak ve “Korkusuz George ve Kana Susamış Ejderha” adlı bir kitabı okuyarak günlerini geçirmektedir. Kendini kitaptaki kahramanla özdeşleştiren George, bir gün Kapadokya’ya giderek ejderhayı yenmeyi ve prensesi kurtarmayı kafasına koymuştur.

Adres & İletişim

Karaalioğlu Parkı girişi
ABT Sahnesi önü.
07100 Antalya Türkiye

Gişe: +90 242 249 53 26
Müdürlük: +90 242 249 53 20-25
Fax: +90 242 249 53 25

Tiyatro Müzesi

FB İletişim