Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

Dünya Kadınlar Günü her yıl 8 Mart tarihinde kutlanan ve Birleşmiş Milletler tarafından da tanımlanan uluslararası bir gündür. İnsan hakları temelinde kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine ve gerek sosyal gerekse ekonomik alandaki başarılarının kutlanmasına ayrılmış olan bu özel günü Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu olarak yürekten kutlar ve kadınlarımızı yaşamın her alanında daha fazla görmeyi temenni ederiz.

ŞEHRİN TİYATROSUNDA İTALYAN KONUK

2014-2015 sezonuna büyük değişikliklere imza atarak başlayan Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu, bu sene hayata geçirdiği “Misafir Tiyatrolar Projesi” kapsamında ikinci konuk olarak İtalyan ekibi S’Arza Teatro’yu ağırlayacak.

27 Şubat Cuma ve 28 Şubat Cumartesi 2015 tarihlerinde saat 20.00’de ABT sahnesinde yer alacak olan S’Arza Teatro, “Tzia Birora” adlı oyunu oynayacak.

Oyunda kısa zaman önce vefat etmiş olan ancak bu gerçeğin farkında olmayan Sardunyalı yaşlı bir kadının hikâyesi anlatılıyor. Yaşlı kadının ruhu hala evinin içinde dolaşarak, eşyalarına, fotoğraflarına, kıyafetlerine dokunmakta ve bu şekilde maddesel dünya ile bağlantı kurmaya çalışmaktadır. Eşi ve akrabaları bu dünyadan ayrılmıştır ama kendisi durumu kabul etmekte zorlanmaktadır. Sözsüz olarak sahneye koyulan bu oyunda anlatım, tamamen beden dili kullanılarak yapılıyor.

Antalyalı sanatseverleri farklı kültürlerle tanıştırmak ve bölge turnelerine çıkıldığı tarihlerde ABT sahnesinin boş kalmamasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen “Misafir Tiyatrolar Projesi” kapsamında sahnelenecek olan “Tzia Birora” adlı oyunun gösterimleri halka açık olarak yapılacak olup, ücretsiz davetiyeler ABT gişesinden temin edilebilmektedir.

Ayrıca Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu, 27 Şubat Cuma 2015 tarihinde “Oyun Oyun İçinde” ile Alanya’da, 28 Şubat Cumartesi 2015 tarihinde ise “Geç Kalanlar” ile Elmalı’da sanatseverlerle olan buluşmalarını sürdürecektir.

Adres & İletişim

Karaalioğlu Parkı girişi
ABT Sahnesi önü.
07100 Antalya Türkiye

Gişe: +90 242 249 53 26
Müdürlük: +90 242 249 53 20-25
Fax: +90 242 249 53 25

Tiyatro Müzesi

FB İletişim